TEROSON MS 9220 - MS Polymér, vysokopevnostný, čierny

Späť na zoznam produktov

TEROSON MS 9220 je jednozložkové lepidlo s vysokou odolnosťou voči ohybu na báze MS-polyméru. Materiál lepidla sa vytvrdzuje do elastického stavu pôsobením vlhkosti. Čas na vytvorenie a vytvrdnutie vrstvy je závislý od vlhkosti a teploty okolia a tiež aj na hrúbke a ploche spojovacej vrstvy.

Pri narastajúcej teplote a vlhkosti je možné tento čas tuhnutia redukovať. Naopak nízka teplota a malá vlhkosť tento proces tuhnutia spomaľujú.

TEROSON MS 9220 neobsahuje žiadne rozpúšťadlá, izokyanáty, silikóny, ani PVC a má len slabý zápach (po vytvrdnutí je už bez zápachu). Poskytuje dobrú priľnavosť (adhéziu) na veľa druhov podkladov aj bez predchádzajúcej preparácie povrchu.

TEROSON MS 9220 poskytuje aj dobrú odolnosť voči UV-ultrafialovému žiareniu, preto je vhodný aj na vonkajšie použitie.

Oblasti použitia:

TEROSON MS 9220 sa používa v nasledovných oblastiach:

  • pri výrobe automobilových karosérií
  • pri výrobe autobusov
  • pri nadstavbách a úpravách karosérií automobilov
  • pri výrobe karavanov
  • pri stavbe člnov a lodí

Používa sa pre vytvorenie elastických spojov bez nutnosti preparácie povrchu (to jest bez použitia nejakého základného lepidla) s vysokou kvalitou priľnavosti a s dobrými tesniacimi vlastnosťami aj na kovových povrchoch (vrátane galvanizovaných kovových plechov a na alumíniu) alebo na lakovaných povrchoch.

TEROSON MS 9220 je tiež vhodný na lepenie skla, keramických povrchov a väčšinu plastov, s výnimkou Teflónu, PE, PP a zmesí, ktoré obsahujú tieto polyméry. Z týchto dôvodov sa pred lepením plastických hmôt odporúča najskôr vyskúšať vhodnosť tohto lepidla na daný účel.

TEROSON MS 9220 - MS Polymér, vysokopevnostný, čierny