CASTROL CHAIN LUBE RACING

Späť na zoznam produktov

Castrol Chain Lube Racing je zdokonalené syntetické mazivo na reťaz motocyklov, ktoré predstavuje novú úroveň mazív pre reťaze.

Bolo vyvinuté pre boj s koróziou s využitím chemickej reakcie a na odolávanie proti vysýchaniu a splachovaniu vodou, pričom vytvára rovnomernú vrstvu, ktorá chráni pred pôsobením agresívnych látok.

Motocyklová reťaz je vystavená agresívnemu prostrediu s častým a dlhodobým účinkom vlhkosti, vody a v zime soli. Bez zodpovedajúcej ochrany môže reťaz rýchlo ničiť korózia, čo môže viesť k zvýšeniu trenia a zníženiu životnosti súčiastok.

Aby mohla účinne fungovať, musí reťazové mazivo viesť boj nielen s koróziou za využitia chemickej reakcie, ale taktiež odolávať vysýchaniu a splachovaniu vodou, pričom vytvára rovnomernú vrstvu, ktorá chráni pred pôsobením agresívnych látok.

Výsledky nemeckého priemyselného testu „korózia soli“ DIN 50021 preukazujú, že nové mazivo na pretekárske reťaze ponúka vynikajúcu ochranu proti korózii a lepšie lubrikačné parametre a ochranu v porovnaní s bežnými mazivami.

V tomto špeciálne vyvinutom teste je reťaz motocykla namáhaná za rôznych okolností a zaťažení s cieľom napodobniť prevádzkové podmienky výkonných športových motocyklov. Na konci testu sa meria predĺženie reťaze a laterálna deformácia. Počas testu sa taktiež sleduje prevádzková teplota reťaze.

Vďaka účinnej penetrácii, vynikajúcej ochrane proti opotrebovaniu a minimálnym stratám, mazivo na pretekárske reťaze víťazí nad poprednými konkurenčnými produktmi, pretože hodnoty opotrebovania stanovené predĺžením a laterálnou deformáciou sú nižšie.

Prevádzková teplota reťaze sa v porovnaní s konkurenčnými výrobkami taktiež znižuje až o 20 °C. V dôsledku toho vydrží reťaz dlhšie a zaistí hladký a efektný prenos energie na zadné koleso pri zníženej potrebe častých úprav*

*Je na užívateľovi, aby kontroloval stav, namazanie a nastavenie reťaze v rámci bežnej údržby.

Vlastnosti

  • Vhodné pre štandardné reťaze s O a X krúžkami
  • Vytvára dlhodobý priehľadný lubrikačný film suchého typu, ktorý výborne odoláva vysýchaniu pri vysokých rýchlostiach a splachovaniu vodou.
  • Nízke trenie pre zníženie prevádzkovej teploty a dlhšia životnosť reťaze.
  • Vynikajúca ochrana proti korózii kovov v dôsledku vlhkosti a soli.

Návod na použitie

  • Vypnite motor.
  • Zaraďte neutrál.
  • Dôkladné vyčistenie reťaze zaistíte drôtenou kefou, potom použite Castrol Chain Cleaner.
  • Nechajte vyschnúť 10-20 minút pred ďalším použitím.
  • Nanášajte rovnomerne a šetrne na čistú, suchú reťaz za pomalého otáčania zadného kolesa.

Balenie:

  • 400 ml
CASTROL CHAIN LUBE RACING