SHELL TELLUS S2 M 100

Späť na zoznam produktov

SHELL TELLUS S2 M 100 - Shell Tellus sú vysoko kvalitné hydraulické oleje, vyrábané z ropných základových olejov s vysokým indexom viskozity a zušľachťujúcich prísad. Používané suroviny a ich zastúpenia sú zvolené tak, aby finálne výrobky spĺňali najnáročnejšie požiadavky výrobcov aj používateľov priemyselných hydraulických systémov.

Oleje rady Shell Tellus sa vyznačujú výbornou termickou stabilitou i za extrémnych prevádzkových podmienok, sú veľmi odolné proti starnutiu a tvorbe usadenín a zaisťujú tak zlepšenú čistotu systému. Vďaka vynikajúcej oxidačnej stabilite, niššej kyslosti, schopnosti k nižšiemu vyplavovaniu medi umožňujú predĺženie životnosti oleja a zníženie prevádzkových nákladov.

Dobrá chemická stabilita olejov radu Shell Tellus v prítomnosti vody či vlhkosti znižuje riziko korózie a hrdze. Vďaka vybraným protioderovým prísadám zaisťujú vynikajúcu ochranu proti mechanickému opotrebeniu pohyblivých častí systémov (piesty, čerpadlá) a umožňujú tak predĺženie ich životnosti. Oleje radu Shell Tellus sa vyznačujú tiež vynikajúcou filtrovateľnosťou, sú odolné voči bežným produktom kontaminácie ako je voda, vápnik spôsobujúci blokáciu jemných filtrov a sú teda vhodné pre ultra jemnú filtráciu.

Vynikajúca schopnosť uvoľňovania vzduchu a protipenivostné vlastnosti znižujú kavitáciu a spomaľujú oxidáciu oleja. Vďaka svojmu zloženiu je zabezpečená dobrá deemulgačná schopnosť. Oleje radu Shell Tellus sú kompatibilné s väčšinou hydraulických čerpadiel, ale použiteľnosť v čerpadlách obsahujúci súčasti zo striebra je potrebné skonzultovať so zástupcami spoločnosti Shell. Oleje sú kompatibilné so všetkými tesniacimi materiálmi a farbami špecifikovanými pre použitie s minerálnymi olejmi.

Balenie:

  • 209 l
SHELL TELLUS S2 M 100