CASTROL TRIBOL GR 100-2 PD

Späť na zoznam produktov

CASTROL TRIBOL GR 100-2 PD (v minulosti nazývaný Longtime™ PD) predstavuje rad mazív na lítiovom základe, obsahujúci vysoko rafinované minerálne oleje obohatené o systém aditív MicroFlux Trans (MFT). Technológia prísad MFT poskytuje optimálnu ochranu pred opotrebovaním a extrémne nízky koeficient trenia, a to aj pri extrémnych tlakoch, vibráciách,nárazových zaťaženiach pri vysokých aj nízkych rýchlostiach alebo premenlivých mikrovyhľadeniach trecích povrchov.

Pri intenzívnom zaťažení sa aktivujú komponenty kombinácie aditív MFTa aktivuje sa zlepšenie trecích charakteristík povrchu prostredníctvom plastickej deformácie. Splodiny tejto organickej reakcie sa stávajú súčasťou tribopolymérového systému. Na rozdiel od konvenčných mazív sú tribopolyméry vytvárané cez MFT dlhoreťazcové zmesi s vynikajúcou mazivosťou a priľnavosťou. To znamená, že sa zlepšuje nosná plocha zaťaženia a ľahšie sa udržuje hydrodynamický mazací film. Touto jedinečnou fyzikálno-chemickou reakciou sa dosahuje bezstratové mikrovyhladenie trecích plôch.

CASTROL TRIBOL GR 100-2 PD možno použiť na dlhodobé mazanie, a to aj v najnáročnejších prevádzkových podmienkach,ako je extrémny tlak, vibrácie, rázové zaťaženia a široký rozsah teplôt (-35°C až 140°C) vo vysoko zaťažovaných valivých a klzných ložiskách. Typické použitie zahŕňa ložiská spriadacích a brúsnych vretien; prevodových motorov vystavených nárazovému zaťaženiu; triediacich/drevospracujúcich strojov a na nosné povrchy tlačových foriem.

Plastické mazivá sú vhodné aj na ložiská s rotujúcim vonkajším krúžkom, vystavené vysokému namáhaniu odstredivou silou. Medzi príklady patria nanášacie valce natieracieho stroja, valčekové ložiská v oceliarňach a ložiská s premenlivými smermi otáčania alebo pootáčavými pohybmi. Tiež sa používajú v spojkách so zahnutými zubmi a v centrálnych mazacích systémoch.

Tento rad výrobkov sa v minulosti nazýval Longtime PD. Názov sa zmenil v roku 2015.

CASTROL TRIBOL GR 100-2 PD